Kontroly cestujících v MHD od příštího týdne zpřísní

  •  

Týmy složené z revizorů, strážníků městské policie a asistentů prevence kriminality se zaměří na černé pasažéry, ale i vandaly. „Naším cílem je zajištění bezpečnosti cestujících a dodržování pořádku a pravidel cestování v městské hromadné dopravě. Nové týmy by k tomu měly hodně přispět,“ řekl primátor Petr Nedvědický.

Na vandaly, kteří mnohdy ostatní cestující slovně napadají nebo ničí vozidla, si stěžují lidé z městského obvodu Neštěmice. „Lidé z Mojžíře, Neštěmic a Krásného Března jsou ze současné situace zoufalí, denně se obrací na naši radnici se stížnostmi a žádostmi o pomoc.  Tam, kde prevence nestačí, musí nastoupit represe. Kontroly jsou jasným vzkazem, že pro černé pasažéry a vandaly není v ústecké hromadné dopravě místo,“ řekla iniciátorka opatření, starostka Neštěmic Yveta Tomková.

Kontroly budou spočívat v tom, že na vybraných zastávkách bude nástup do vozidla možný pouze předními dveřmi. Zde proběhne rychlá kontrola jízdních dokladů, dohlíženo bude i na to, aby si cestující při vstupu jízdenku koupili, případně si ji řádně označili. Stejná kontrola bude zajištěna i na následující zastávce, aby tato činnost byla co nejefektivnější. Týmy budou kontrolovat i v samotných vozech.

„Od nově vytvořených týmů očekáváme především zajišťování pořádku, čistoty a bezpečnosti ve vozech hromadné dopravy, související s dodržováním přepravního řádu, a tím i zlepšení komfortu pro všechny cestující,“ dodal předseda představenstva ústeckého dopravního podniku Martin Prachař.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*