Koupí město přístaviště ve Vaňově?

  •  

Rada města předloží zastupitelstvu návrh na odkoupení areálu přístaviště ve Vaňově. Cena za pozemky s železniční vlečkou a dalším zařízením je 89 milionů korun.

Město chce areál ve Vaňově odkoupit, aby zamezilo vybudování překladiště minerálních olejů, o které dosavadní vlastník usiluje. Do budoucna by bylo možné na těchto pozemcích vybudovat ubytovací zařízení, marinu apod.

„Tento návrh má tři hlavní roviny. Ochrana oblasti Vaňova před zvýšením dopravy, získání rozvojového území kolem řeky a navíc by město získalo veřejný přístav. Nové zastupitelstvo by mělo zadat dle pravidel územního plánu architektonickou soutěž na rozvoj tohoto území,“ vysvětlil statutární náměstek primátorky Jiří Madar.

Logistické centrum – překladiště minerálních olejů je v současné době posuzován Krajským úřadem Ústeckého kraje, který řeší vliv na životní prostředí (EIA). Zastupitelstvo města 20. září 2017 trvalo na už vyjádřeném nesouhlasu z 26. září 2016. S překladištěm nesouhlasí ani místní obyvatelé a občanští aktivisté.

„Finanční zdroje na úhradu kupní ceny nemovitostí v přístavu Vaňov v celkové výši 89 milionů Kč se navrhují ze dvou zdrojů: 2/5 kupní ceny, tj. 35,6 mil. Kč se navrhuje profinancovat z přebytku vzniklého z hospodaření za rok 2017 a zbývající 3/5 kupní ceny, tj. 53,4 mil. Kč se navrhuje pokrýt novým úvěrem, který vyplyne z výběrového řízení. Splatnost tohoto úvěru se navrhuje ve třech rovnoměrných splátkách od roku 2020 do roku 2022, tj. 17,8 mil. Kč ročně,“ dodává mluvčí magistrátu Romana Macová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*