Kraj bude hospodařit s téměř 15 miliardami

  •  

Ústecký kraj bude v příštím roce hospodařit s 14,77 miliardami korun. Počítá s tím rozpočet kraje. Penize půjdou například na modernizaci zdravotnických zařízení, rekonstrukce komunikací a mostů či na další část výstavby olympijského centra Labe aréna v Račicích.

Nejvyšší částka, více než osm miliard, jde na financování školství a vzdělávání. „Jde o financování školských zařízení zřizovaných krajem či obcemi, například o mzdy. Z naší části pak i v roce 2017 budeme pokračovat v modernizaci a dovybavení škol pro snadnější a efektivnější výuku,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Rozpočet počítá také se spolufinancováním programů nebo projektů Evropské unie a to ve výši 81 milionů korun. Zhruba 350 milionů korun pak půjde na rekonstrukce komunikací, mostů, mostků a propustí, které jsou v majetku kraje.

Do fondu investic a oprav míří 564 milionů korun. Zastupitelé také podpořili částkou celkem20 milionů korun policisty, profesionální i dobrovolné hasiče. O celkem osm a půl milionů korun požádali organizátoři akcí, které jsou zapojeny do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Zhruba 50 milionů korun pak půjde na dovybavení zdravotnických zařízení v celém kraji. Pamatuje se i na podporu sportu i na motivační programy a stipendia pro žáky středních škol a vysokoškoláky, podporu regionální kulturní činnosti i záchranu drobných památek a architekturu dotvářející krajinu, podporovány budou sociální služby, prorodinné aktivity i protidrogová politika.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*