Kraj i města se kvůli řidičům obrátí na vládu

  •  

Společným dopisem na vládu chtějí reagovat zástupci Ústeckého kraje a měst na nedávné vládní usnesení o zvýšení platů řidičů autobusů linkových spojů. Vládní usnesení, podle kterého by měly platy řidičů stoupnout na nejméně 98,10 korun za hodinu.

Vláda podle komunálních politiků nesdělila, kdo konkrétně navýšení mezd zaplatí, tak aby například nebyly porušeny již uzavřené smlouvy a navíc to oproti dalším zaměstnancům nebylo diskriminační. „Souhlasíme s tím, aby dostali řidiči přidáno. Jde ale o dohodu mezi dopravci, odbory a vládou. Vláda tedy rozhodla o krajích, ale bez nás. Ústecký kraj má navíc každoroční navýšení mezd pro řidiče již ve smlouvách s dopravci. Chceme se tedy nyní i se starosty a s městskými dopravními podniky společně domluvit na dalším postupu,“ uvedl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.

Jen pro Dopravu Ústeckého kraje, která je od začátku roku 2015 vysoutěžena na dalších 10 let, by navýšení mezd znamenalo 75 milionů korun každý rok. Kraj i zástupci samospráv, společného jednání se účastnili i primátoři Ústí a Teplic, navíc chtějí řešit navyšování mezd i u řidičů autobusů a trolejbusů městské hromadné dopravy, tak aby navýšení pouze jednomu segmentu této profese nebylo diskriminační.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*