Krajská knihovna otevírá nový depozitář

ilustr. obr.
  •  

Severočeská vědecká knihovna otevírá od února v ulici Na Schodech nový depozitář. Čtenáři tu kromě vyzvedávání objednaných dokumentů budou moci využívat i studijní místa. V depozitáři se nachází i veřejná část, kde bude každý všední den fungovat služba, která čtenářům pomůže jak s vyřizováním požadavků, tak s orientací v novém prostoru. Návštěvníci tu najdou i širokou nabídku časopisů k zapůjčení.

„Depozitář sice bude fungovat podobně jako ostatní externí sklady knihovny, tedy skrze objednávkový systém, novinkou však bude možnost získat objednané dokumenty přímo na místě, tedy na počkání. Zároveň bude možné nechat si objednávky zaslat do vědecké a lidové části nebo na kteroukoliv pobočku,“ popisuje fungování depozitáře ředitelka knihovny Jana Linhartová.

Stavět se začalo v roce 2016 a hotovo bylo ve druhém pololetí loňského roku. Výstavba přišla na více než 150 milionů korun. Z větší části byla tato částka financována z Evropského fondu pro regionální rozvoj, číst poskytl ze svého rozpočtu i zřizovatel knihovny, Ústecký kraj.

„Naše knihovna dlouhodobě řešila problémy s nedostatkem vhodných skladových prostor pro uchovávání neustále se rozrůstajícího knihovního fondu. Externí sklady, jež jsme měli k dispozici, nebyly pro dlouhodobé skladování knih a dalších dokumentů příliš vyhovující,“ doplňuje ředitelka knihovny s tím, že vybudování nového centrálního depozitáře bylo nejlepším možným řešením jak pro knihovnu, tak pro její čtenáře.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*