Křižovatku v Předlicích nahradí kruhový objezd

Foto: Marián Vojtek
  •  

Nepřehlednou křižovatku, na které minulý týden havaroval autobus s trolejbusem, snad už příští rok nahradí kruhový objezd. Krajští radní odsouhlasili tzv. zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na stavební práce s názvem „Rekonstrukce křižovatky ulic Tovární x Hrbovická x Majakovského, ÚL“ formou otevřeného řízení. Informoval o tom hejtman Oldřich Bubeníček s tím, že s nedávnou nehodou autobusu a trolejbusu to nesouvisí.

Mluvčí kraje Magdalena Fraňková doplnila, že termín zahájení prací souvisí s výsledkem soutěže. „Pokud vše půjde bez problému, mohl by práce být zahájeny příští rok,“ doplnila Magdalena Fraňková.

Rada odsouhlasila zadání veřejné zakázky na stavební práce v předpokládané hodnotě ve výši 32 137 806,00 Kč bez DPH, přičemž podíl za Ústecký kraj činí 14 073 280,00 Kč bez DPH, za Statutární město Ústí nad Labem činí 7 262 799,00 Kč bez DPH a podíl třetích osob činí 10 801 727,00 Kč bez DPH.

Jde o rekonstrukci stávající tříramenné křižovatky ulic Hrbovická x Tovární x Majakovského na okružní křižovatku o poloměru 17 metrů. V rámci stavby je navržena úplná rekonstrukce vozovek, rekonstrukce chodníků v dlážděné konstrukci, podélné parkování v konstrukci z malých žulových kostek, rekonstrukce stávajících a návrh nových přechodů pro chodce a rekonstrukce 4 zastávek MHD v bezbariérové úpravě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*