Krutopřísný běžecký závod startuje v sobotu ráno

Třicítka borců vystartuje na trať již pátého ročníku Ústeckého Univerzitního Ultramaratonu, trailového běžeckého závodu na 100 a 50 km. Závod se uskuteční 8. října od pěti hodin ráno.  Závod je vyhlášen jako akademický přebor UJEP a pořádají ho katedra tělesné výchovy a sportu Pedagogické fakulty UJEP, horolezecký oddíl USK Slavie a studijní obor Aktivity v přírodě.

„Tento závod v sobě skrývá velké odhodlání, krásné výhledy, drsnou přírodu a samozřejmě radost z běhu,“ říká  ředitel závodu Jiří Kostínek. „Není však pro každého a na trať se vydávají skutečně trénovaní běžci,“ dodává.

Na ty čeká náročná trať od budovy bývalého rektorátu na Hoření ulici směrem přes Erbenovu vyhlídku, Ryjické údolí, hrad Blansko, Javorský vrch až na obrátku u pískovcové skalní oblasti Tisá a opět zpět k Hoření. Závodníci na 50km trase absolvují trať tam a zpět, „stovkaři“ se otočí na obrátce v Tisé dvakrát.

Výborně značená trasa je až na krátké výjimky vedena mimo asfaltové silnice, po zpevněných i nezpevněných lesních a polních cestách i pěšinách, s několika náročnými technickými partiemi. V průběhu závodu mohou startující doplnit kalorie a tekutiny na několika občerstvovacích stanicích, jejichž obsluhu zajišťují studenti pedagogické fakulty oborů Aktivit v přírodě a Tělesná výchova a sport pod vedením hlavního rozhodčího Oty Louky.

S tratí na 50 km se v minulém ročníku nejlépe vypořádal Tomáš Bystřický ve velmi dobrém čase 4 h 13 minut, první z žen na trati 50 km doběhla Tereza Havlíková v čase 5 h 33 minut.

„Vloni se s ultratratí vypořádal jediný přihlášený běžec, Jan Adamec, za 11 h 53 minuty, taktéž jediná žena, Štěpánka Dančová, za 12 h 29 minut. Vzhledem k náročnosti trati, zejména stoupání nad obcí Blansko a na vrch Javor, byly výkony vítězů vskutku obdivuhodné,“ oceňuje ředitel závodu.

UJEP Ústí nad Labem

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*