Kulturní dům se připravuje na plesy

  •  

V ústeckém kulturním domě vrcholí práce na jeho přípravu na plesovou sezonu. Hlavní sál, jeho podlaha, prošla rekonstrukcí během léta a zařízení je tak připravené. Od ledna až do dubna bude v neustálém provozu.

„Máme zde objednaný ples na každý víkend. Je to období, kdy jsou naši zaměstnanci nejvíce vytížení,“ vysvětlil ředitel Kulturního střediska města Ústí nad Labem Ivan Dostál. Během listopadu a prosince se navíc koná řada firemních akcí, některé z nich jsou svým rozsahem téměř srovnatelné s plesy.

Pro mnohé zaměstnance plesová sezona znamená, že musí do práce chodit v pátek i v sobotu večer. Na zajištění jednoho plesu je potřeba zhruba 15 lidí, záleží na velikosti plesu a na tom, jaké služby si jeho pořadatel objedná. Nejvíce práce mají lidé, kteří zajišťují technické zázemí. Často nastupují mnoho hodin před začátkem akce.

V Kulturním domě se budou v sezoně konat tradiční akce jako je Ples Ústečanů nebo Ples patriotů. A samozřejmě maturitní plesy. I ty v letošním roce mají slevu, kterou jim poskytuje svým rozhodnutím město. Novinkou úhrady plesů je ale vratná kauce na mimořádný úklid nebo různé škody, kterou v letošním roce kulturní středisko zavádí. Rozhodnutí padlo na základě zkušeností z minulého roku.

Stavební dělníci ale z Kulturního domu prozatím nezmizeli. Pracují nyní na rekonstrukci toalet v sousedství kina, což je další z oprav, která má zlepšit interiér tohoto kulturního stánku. Toalety by měly být hotové do konce listopadu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*