Kulturní tip Petra Kuneše

  •  

Můj první kulturní tip nového roku míří do Veřejného sálu Hraničář. V tamějším kině 5. února v čase úterního filmového klubu promítnou islandský film Žena na válečné stezce. Podle všeho půjde o klasický severský film, určitě správně ujetý, temný a trefně aktuální. Vypráví o silné ženě, která donkichotsky bojuje s nadnárodními korporáty. Film doprovází příznivé recenze, mluví se o krásných záběrech, vycizelovaném zvuku a o tom, co máme na severských filmech nejradši: že je trochu nechápem, ale o to víc se nám líbí.

V ústecké kavárně Max pod vanou bude celý únor vystavovat svoje grafiky Lukáš Franz. Místní rodák a dnes už v Praze žijící grafik a výtvarník se ale od Ústí nikdy dokonale neodpoutal. Jeho práce jsou poslední dvě sezóny vidět jak v Činoherním studiu, kde je autorem vizuálů doprovázejících divadelní premiéry, tak i v grafické podobě posledních čtyř alb kapely Houpací koně.

V Maxu bude vystavovat plakáty velikosti A1. Pan Kolpert – tak se jmenuje únorová premiéra Činoherního studia, v této sezóně už čtvrtá. Půjde o černou, až morbidní komedii současného německého dramatika Davida Gieselmanna, jež si našla popularitu po celém světě, hraje se od Ústí až po Los Angeles. Režíruje nový umělecký šéf Činoheráku David Šiktanc a do hry obsadil třeba Annu Fišerovou či novou posilu dámské herecké šatny Zuzanu Truplovou.

Petr Kuneš, Činoherní studio


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*