Kuřáci, chcete vědět, jak na tom jsou vaše plíce?

  •  

Chcete si nechat bezplatně vyšetřit plíce? Tuto možnost máte ve středu 22. listopadu od 9 do 14 hodin v ústecké Masarykově nemocnici na Oddělení funkčního vyšetřování (budova T, přízemí).

„Krajská zdravotní se přidá ke Světovému dni chronické obstrukční plicní nemoci. Zájemcům bude provedena spirometrie, v případě patologického nálezu budou mít možnost konzultace s pneumologem. Akce je pořádaná v rámci Světového den CHOPN pod heslem – Zdravé plíce pro život,“ upřesňuje mluvčí Krajské zdravotní.

Chronickou obstrukční plicní nemocí trpí v České republice asi čtrnáct procent dospělých, ale téměř půl milionu lidí o své diagnóze neví. Spirometrie je jednoduché, nebolestivé, vyšetření, které může onemocnění odhalit. Typickými příznaky chronické obstrukční plicní nemoci je dušnost, chronický kašel, únava a vykašlávání hlenů. Asi osmdesát procent případů onemocnění má na svědomí kouření. Nemoc nelze vyléčit, ale včasnou diagnózou je možné včas zahájit léčbu, která výrazně zpomalí zhoršování stavu a zmírní potíže.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*