Květnové ŽÍT ÚSTÍ nejen o hokeji

Milí čtenáři, uplynulé dny pro mě byly hokejové. Mistrovství světa prostě sledoval snad každý.

Ten „velký hokej“ ale začíná na malých kluzištích a rybnících, kde se děti učí svoje první krůčky na bruslích. A když se daří, přijdou nejrůznější postupy a přebory a ligy. K hokejovému Ústí historicky patří první liga. A právě teď její osud visí na vlásku. Zachránit ji mají dvě nové tváře ve vedení klubu Vladimír Evan a zlatý olympijský hoch z Nagana Jan Čaloun. Když jsme si povídali, sálal ze slavného ústeckého rodáka optimismus. Ale ještě víc hrdost na zdejší hokej a na Ústí. Mohl zůstat v zámoří nebo ve Finsku, ale vrátil se domů…

Slovan býval kdysi v Ústí pojmem. Hráli za něj hokejisté, basketbalistky, karatisté… I já jsem ty žlutomodré barvy hájila pod vysokými koši. Slovan k Ústí patří stejně jako první liga hokeje. Snad metropoli kraje bude slušet i v další sezoně.

A poznámka pod čarou: Jan Čaloun mi půjčil svoji zlatou olympijskou medaili. Nevím, čím to bylo, ale ten kousek lesklého kovu ve mně v tu chvíli vzbudil pocit hrdosti, patriotismu. Ústí i ten žlutomodrý dres si vyhrávat prostě zaslouží.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*