Kvůli dotaci pro divadlo Amulet padlo trestní oznámení

  •  

Trestní oznámení kvůli dotaci města pro divadlo Amulet obdržela ústecká policie. Zastupitelé města schválili spolku, který byl do obchodního rejstříku zapsán 29. Srpna 2014, dotaci celkem ve výši 24 milionů korun na léta 2015 až 2018.

Na policii se obrátil lídr hnutí PRO!Ústí Martin Hausenblas a další dva lidé kvůli podezření z porušování povinností při správě cizího majetku. „Jde o naprosto bezostyšné tunelování veřejných prostředků za bílého dne,“ uvedl Hausenblas.

Ústečtí zastupitelé schválili na svém posledním předvolebním zasedání dotaci na čtyři roky divadlu Amulet. To má od října hrát v budově bývalého Činoherního studia na Střekově. Bez grantového řízení dostane Amulet, který byl zapsán v obchodním rejstříku 29.srpna 2014, ročně šest milionů. Žádost o dlouhodobé financování dostali zastupitelé do rukou až na svém jednání. Zástupci divadla v ní uvádějí, že nabídnou rozličná představení pro děti. Podle opozice je to málo.

„Útoky na adresu rodícího se divadla Amulet a účelové spekulace jsou dalším příkladem agresivní volební kampaně, která má za cíl za každou cenu očernit současné vedení města před nastávajícími komunálním volbami. Jde jen o pokračování kroků těch, kteří pro své politické ambice a snahu zviditelnit se již řadu měsíců téma divadla zneužívají,“ uvádí se v prohlášení města na webu magistrátu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*