Labská stezka získala Velkou cenu cestovního ruchu

  •  

Na brněnském veletrhu GO&REGIONTOUR 2018 byl letos vyhlášen vítěz tradiční tzv. Velké ceny cestovního ruchu. V kategorii Nejlepší turistický produkt se umístila Labská stezka. Loni na třetím místě, letos získala v téže kategorii dokonce první místo.

Labská stezka patří bezesporu mezi nejkrásnější a turisticky hojně navštěvovanou středoevropskou cyklistickou stezku, která se táhne od samotného pramene Labe v Krkonoších, přes Mělník, Litoměřice až do Ústí nad Labem. Dále podél proudu Labe cyklostezka pokračuje do Děčína a přes hranice do německých měst jako jsou Drážďany, Lipsko, Magdeburg, Hamburg. Končí v Cuxhavenu, u břehů Severního moře.

Také město Ústí nad Labem je jedním ze smluvních partnerů, kteří se podílí na spolupráci a marketingu. Ústecká část Labské stezky patří mezi velmi klidné a oblíbené úseky, využívají jí jak cyklisté, tak bruslaři. V sezóně město zajišťuje bezplatnou přepravu na stezku cyklobusem a ve spolupráci s Ústeckým krajem pečuje o její rozvoj a infrastrukturu.

Každoročně je vydáván tištěný Cykloprůvodce Labská stezka v německé a české mutaci, který je zdarma k dispozici v informačních centrech a zařízeních s certifikací Cyklisté vítáni podél trasy, nebo k objednání přes web. Průvodce vychází každoročně ve čtvrtmilionovém nákladu a poskytuje souhrnné informace pro zájemce o putování po Labské stezce.

„Cykloprůvodce bude v Ústeckém kraji distribuován od března v certifikovaných informačních centrech ve městech, zejména na toku řeky Labe. Dalšími místy, kde lze Handbuch sehnat jsou veletrhy cestovního ruchu v České republice a zahraničí,“ dodal krajský radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*