Lanové centrum a dětský hrad spojuje nový most

  •  

V úterý byl otevřen nový most spojující dětský hrad a lanové centrum na dětském hřišti v Centrálním parku na Severní Terase. Po lávce z kmenů, sítí, lan a dřevěných prken teď můžou děti lehce překonat vzdálenost několika desítek metrů, která dělí obě největší atrakce hřiště. Na nový most přispělo obvodu město 300 000 korunami.

Nápad na propojení hradu a lanového centra vznikl vloni v létě, kdy se tehdejší primátorka Věra Nechybová s dalšími členy rady města přijela přesvědčit o postupu stavby hradu. Od zástupců stavební firmy se dozvěděla o možnosti postavit lanový most. „Byla jsem hned pro a nyní jsem ráda, že se tuto myšlenku podařilo realizovat. Vypadá to moc pěkně, přeji dětem, ať si tu užijí hodně zábavy,“ řekla náměstkyně primátora Věra Nechybová při otevření lávky.

Lávku otevřeli za přítomnosti ústeckého primátora Petra Nedvědického starosta Severní Terasy Jaroslav Šimonovský a místostarosta Pavel Dufek. Oba hned provedli úspěšnou zatěžkávací zkoušku, což přihlížející děti z MŠ Větrná ocenily potleskem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*