Látkové nebo plastové? Dopravní podnik otestuje nové sedačky

  •  

Hygienicky nezávadné posezení nebo raději pohodlí? Ústecký dopravní podnik bude testovat plastové sedačky. Jsou totiž snadnější na údržbu a nedrží se v nich tolik bakterií. Ústečané ale sami v anketě rozhodnou, jaký typ sedadel chtějí v městské hromadné dopravě.

„Na našich facebookových stránkách spouštíme anketu, kde budou moci lidé hlasovat, zda preferují sedačky látkové nebo plastové. Po celou dobu bude jeden trolejbus vybaven plastovými sedačkami, takže si cestující budou moci vyzkoušet, jak se na nich sedí a poté hlasovat,“ přibližuje provozně – technický náměstek výkonného ředitele společnosti Jakub Kolář.

S trolejbusem s plastovými sedačkami se během měsíce února setkáte postupně na všech linkách. A protože jsou sedačky vypůjčené, tak ve více vozidlech městské dopravy nebudou. Lepší údržba je hlavním důvodem ankety, která ukáže, jaká sedadla lidé upřednostňují.

„K této kampani jsme přistoupili hned z několika důvodů. Prvním z nich jsou stížnosti či podněty, které nám přicházejí od cestující veřejnosti, kde si stěžují na nalepené žvýkačky, výkaly či jiné nešvary. Druhý důvod je ten, že bychom chtěli lépe udržovatelné a hygienicky čisté sedačky pro cestující. Jsme si vědomi nevýhod plastových sedaček, na druhou stranu, čas strávený ve vozidle městské hromadné dopravy není nijak výrazný a naopak frekvence cestujících je velká. Preferujeme tedy čistotu a hygienu ve vozidlech,“ vysvětluje důvody mluvčí společnosti Jana Dvořáková.

Celá anketa je podpořena i ilustracemi daných situací, se kterými se cestující ve vozidlech setkávají.

„Myslíme si, že anketa rozpoutá velkou diskuzi. Co člověk, to jiný názor a odlišná zkušenost. Každý z nás má jiné priority. Pro někoho jsou komfortní sedačky s látkou, pro někoho to budou zase ty plastové, které se budou lépe udržovat, a na první pohled bude vidět, na co si cestující sedá. Proto jsme se rozhodli jít cestou hlasování a zjistit tím názor, který budou moci cestující vyjádřit na facebookovém profilu DPmÚL,“ dodal výkonný ředitel společnosti Libor Turek.


  •  

1 komentář u Látkové nebo plastové? Dopravní podnik otestuje nové sedačky

  1. plast je praktičtější a i z hygienickych duvodu snad pro mnohé jasně lepší verzi…radši by se však melo řešit,proč musíme jezdit za nejdražší jizdne snad v celé cr…mimo jine nekteri stále smi načerno,na dluh a nic se jim nestane…

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*