Letní příměstský tábor pořádá i knihovna

  •  

Na první týden v červenci připravuje ústecká knihovna vzdělávací příměstský tábor pro děti.  Účastníci se mohou těšit na fotografování, první pomoc, 3D tisk nebo tvůrčí psaní.

„Příměstské tábory pořádané knihovnami v dnešní době nejsou ničím mimořádným, u nás v regionu mají s těmito akcemi z minulosti zkušenost například děčínská nebo lounská knihovna. Jedná se o další důkaz, že se knihovny postupně proměňují v kulturní a komunitní centra, jejichž nabídka služeb dalece přesahuje půjčování knih,“ vysvětluje rozhodnutí uspořádat v knihovně dětský tábor její ředitelka Jana Linhartová.

Tábor nazvaný Mít svět přečtený, letní jízda bude probíhat od 5. do 9. července a je určený pro děti ve věkovém rozmezí 9–14 let. Účastníci se mohou těšit na pestrý program, v rámci tábora se budou například učit pracovat s textem, fotografovat a upravovat fotografie nebo základy programování. Zároveň budou mít děti na táboře příležitost navštívit nové polytechnické dílny knihovny, kde se dozví, jak fungují 3D tiskárny, termolis nebo laser.

„Součástí táborového programu bude i praktický workshop první pomoci vedený záchranářem nebo lekce Rovný přístup z nabídky našeho Poradenského a edukačního centra, v rámci níž se děti na chvíli ocitnou v kůži nevidomých a vyzkouší si tak, s čím se lidé trpící postižením zraku musí dennodenně potýkat. Všechny zmiňované aktivity budou probíhat pod vedením zkušených lektorů a vedoucích, jak již napovídá název, bude to zkrátka pořádná letní jízda,“ doplňuje k nabitému programu prvního příměstského tábora knihovny Jana Linhartová.

Na tábor je možné se přihlásit do 15. června, podrobnější informace a přihlášku zájemci naleznou na webových stránkách knihovny v záložce „akce“. Pokud by se tábor z důvodu vládních opatření nemohl uskutečnit, zájemcům bude v plné výši navrácena částka, kterou za tábor zaplatí.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*