Letní sezóna v Ústí bude patřit filmařům

  •  

V polovině června se do Ústeckého kraje vrací natáčení pokračování úspěšného seriálu Rapl. Děj seriálu se k nám z Karlovarska přesunul už v lednu. Příběh druhé kriminální série s osobou hlavního hrdiny, policejního vyšetřovatele Kuneše v podání Hynka Čermáka, se točí převážně v Ústí nad Labem a okolí.

„Přesně po polovině natáčení se štáb vrací na místo činu“, říká v nadsázce kreativní producent Josef Viewegh, v jehož tvůrčí skupině úspěšně detektivní série  Rapl 2 vzniká. „Točit budeme na desítkách lokací v Ústí, v přístavu, loděnicích, v lanovce na Větruši, v rockových klubech i ulicích města. Ale zabrousíme samozřejmě i do dalších částí Ústeckého kraje, namátkou na lodě na Labi,  do Děčína, Teplic i Litoměřic. Zápletky  jednotlivých detektivek  samozřejmě prozrazovat nemůžu, ale škála témat je opravdu široká. Budou to příběhy o pašování,  pomstě, domácím násilí, rasismu, bankovní loupeži, lásce i žárlivost. Chtěl bych moc poděkovat Ústeckému kraji, magistrátu, integrovanému záchrannému sboru a Filmové kanceláři Ústeckého kraje za výbornou spolupráci. A obyvatelům Ústeckého kraje za vstřícnost, ochotu a trpělivost. Pokud Rapl 2 uspěje u diváků alespoň tak jako „jednička“, bude to zásluhou všech výše jmenovaných“, dodává kreativní producent Josef Viewegh.

Do našeho kraje povedou stopy i dalších filmařů. „Bude se zde natáčet i velká mezinárodní produkce, pokračuje natáčení televizního seriálu a roztáčí se i celovečerní pohádka. Řada dalších projektů je v přípravné fázi. Filmové štáby se podle aktuálních informací budou v Ústeckém kraji pohybovat až do poloviny října. S natáčením je spojena řada dopravních omezení a uzavírek. V červnu budou platit dopravní omezení pro města Úštěk, Žatec a Ústí nad Labem a s tím související snížený komfort v dopravní obslužnosti,“ řekla Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

S natáčením je samozřejmě spojena řada dopravních omezení či uzavírek ulic, o kterých vás budeme informovat.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*