Lidé mají větší zájem o adopci zvířat v ústecké zoo

  •  

Od 3. prosince už mohou v ústecké zoo znovu přivítat návštěvníky. Otevírací doba a ceník je platný dle zimní sezóny. Nákup vstupenek je možný přímo v zoo. Denní kapacita je stanovena na tisíc návštěvníků. Všechny pavilony jsou prozatím uzavřené. Faktem ale je, že v zoo museli během vládních nařízení zrušit polovinu akcí pro návštěvníky. „Zajišťovali jsme provoz zoo i během uzavírky, kdy neplynuly finanční příjmy ze vstupného a doprovodného návštěvnického servisu,“ říká mluvčí zahrady Matěj Kynšt.

V čem všem zoo pandemie zkomplikovala život?
Uzavírka zoo samozřejmě narušila řadu faktorů. Asi polovina akcí pro veřejnost musela být kvůli opatřením zcela zrušena. S uzavřením škol došlo také výraznému poklesu realizace výukových programů. Značný finanční propad z tohoto roku bude mít také negativní vliv na investiční činnost a další obnovu zoologické zahrady. S příchodem krize se také narušily některé domluvené termíny transportů zvířat.

Komunikovali jste nějak během uzavření zahrady s veřejností?
Pro všechny příznivce zoo jsme se snažili zprostředkovávat dění v zahradě skrze náš facebookový profil, webovou stránku a další sdělovací prostředky. V areálu jsou také instalovány tři webové kamery, které snímají vybrané výběhy. Záběry je možné sledovat na našich stránkách.

Co vzkážete fanouškům zoo?
Všem příznivcům a fanouškům děkujeme za projevenou podporu. Díky solidaritě veřejnosti jsme za poslední měsíce zaznamenali zvýšené množství adopčních smluv, které jsou jednou z možností, jak zoo finančně podpořit. Kromě jiného bylo také zoo věnováno množství krmení. Za každou podporu děkujeme a vážíme si jí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*