Lidické náměstí dostane nový elektrický rozvod

  •  

Radní schválili částku 800 000 korun na vybudování nového elektrického rozvodu na Lidickém náměstí. Půjde o uložení nového kabelového vedení přípojky nízkého napětí a instalace podzemních rozváděčů. Podzemní elektrické vedení s novými zásuvkovými rozvaděči zlepší přístup k elektrické energii při různých akcích na Lidickém náměstí.

„Na základě požadavku na nahrazení provizorního stavu napájecího zásuvkového rozvodu NN budou na náměstí instalovány tři zásuvkové podzemní rozváděče a jeden podzemní rozpojovací jistící rozváděč. Zásuvkové podzemní rozváděče budou vybaveny jištěním a zásuvkami pro připojení příležitostných náhodných odběrů (prodejní stánky, venkovní kulturní akce na Lidickém náměstí apod.),“ upřesňuje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Nové kabelové trasy budou realizovány výkopem. V úseku mezi spojkou S2 a S3 bude využito stávající již s předstihem položené kabelové vedení. Poté trasa navrženého vedení NN bude křížit ulici Velká Hradební a povede podél podloubí budovy magistrátu. Zařízení bude napojeno na rozvod nízkého napětí ve stávající rozvodně budovy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*