Lika 57 zůstává beze změny. Novinkou je 74 ze sídliště Skalka

  •  

Už je to téměř měsíc, co se z trolejbusové linky číslo 57 stala autobusová. Ta nyní jezdí jen mezi Mojžířem a zastávkou Obchodní dům Květ v Neštěmicích. Cestující tak musí při cestě do centra přestoupit na jiný spoj. Ústecký dopravní podnik změnu vyhodnotil s tím, že nastavená opatření zatím zůstanou.

Od 31. července jezdí linka číslo 57 v úseku OD Květ – Mojžíř pod dohledem asistentů přepravy a městské policie, cestující bez platného dokladu se do vozu nedostanou. „Opatření splnilo účel, v běžném provozu zcela odpadly útoky na řidiče, což bylo naší prioritou. Vozy už nemusí po každé směně procházet generálním úklidem a podařilo se eliminovat cestující bez platných jízdních dokladů,“ přibližuje výkonná ředitelka dopravního podniku Simona Mohacsi. Zároveň zdůrazňuje, že změna byla zcela nevyhnutelná. „Pokud bychom k této změně nepřistoupili, reálně hrozilo, že by Mojžíř zůstal bez obsluhy MHD úplně. Řidiči na původní lince už odmítali jezdit,“ vysvětluje ředitelka. Trolejbusové linky číslo 51 a 58 tak budou nadále jezdit na sídliště Skalka, autobus číslo 57 mezi stanicemi OD Květ a Mojžíř.

Zároveň se začátkem školního roku končí v celém městě letní provoz a celá ústecká MHD se od 4. září vrací do běžného mimo prázdninového provozu. „Samozřejmě v jízdních řádech zohledňujeme dopravní špičky, aby se cestující dostali do a ze zaměstnání či do škol,“ říká náměstek Roman Pospíšil.

V praxi to znamená, že ve špičkách bude dopravní obslužnost Neštěmic prostřednictvím linek MHD v obou směrech zajištěna každých cca 8 minut. Co se týče návaznosti linky 57 do Mojžíře na příjezd trolejbusových linek 51 nebo 58 do neštěmické zastávky OD Květ a v opačném směru návaznosti odjezdu trolejbusů 51 a 58 z této zastávky na příjezd autobusu 57 z Mojžíře, budou přestupní časy v případě drtivé většiny spojů do 5 minut. „Obrazně řečeno šlo o hašení požáru, aby vůbec nějaký spoj do Mojžíře jezdil. Stále ale trváme na tom, že nejlepším řešením by bylo zavedení celodenního nástupu předními dveřmi v celém městě. To by výrazně snížilo počet cestujících bez platného jízdního dokladu a zajistilo by všeobecné zvýšení bezpečnosti ve vozidlech MHD. Volám po tom už mnoho let,“ říká starostka Neštěmic Yveta Tomková.

Nově začne ze sídliště Skalka jezdit nová autobusová linka číslo 74 až do Všebořic a bude spojovat desítku školských zařízení a obchodních center. „O tuto linku jsme velmi stáli. Pojede přes Krásné Březno, Severní Terasu, kolem Masarykovy nemocnice až k obchodnímu centru ve Všebořicích. Především obyvatelům, kteří pracují třeba v nemocnici, a také seniorům velmi usnadní cestování. Bez přestupu se obyvatelé Neštěmic pohodlně dostanou až do nemocnice nebo do všebořických nákupních center,“ dodává starostka Tomková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*