Malí fotbalisté a atleti mají zázemí

  •  

Na Městském stadionu se budou mít mladí ústečtí fotbalisté a atleti kde převlékat. Po rekonstrukci prostor pod hlavní tribunou zde pro ně vyrostlo pět nových šaten se sociálním zázemím a dvě rozcvičovací místnosti.

Město akce stála necelých 6,4 milionu korun. „Šatny a prostory pro tyto kluby jsme považovali za důležitou součást, jejíž realizaci jsme jednoznačně podpořili a vyčlenili jsme prostředky na dostavbu,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Madar.

Městský stadion byl zrekonstruovaný v roce 2014. Ale stavba nezahrnovala potřebné zázemí pro mladé atlety a fotbalisty. Vedení města se tak rozhodlo vyčlenit prostředky na dostavbu potřebných šaten se zázemím.

Zástupci klubu jsou nadšení. „V současné době nemáme nic. Čekáme na to jako na smilování,“ uvedla Simona Gunarová z Atletického klubu Ústí nad Labem. „Určitě se tím zlepší podmínky pro fotbalisty,“ pochvaloval si i ředitekl FK Ústí nad Labem Petr Heidenreich.

Mladých ústeckých sportovců je tolik, že ani nové prostory nebudou zcela stačit. Město slibuje, že se bude snažit pomoci. „Je třeba prostory ještě dále zvelebovat a rozšiřovat, protože kapacitně stále nestačí,“ dodala primátorka Věra Nechybová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*