Matějka požaduje u soudu omluvu po Hausenblasovi

  •  

Spory na ústecké radnici se nepřímo dostaly až k soudu. Bývalý zastupitel a předseda ústeckého ANO Josef Matějka se dožaduje omluvy za údajně hanlivé výroky, které na jeho adresu pronesl lídr PRO!Ústí Martin Hausenblas.

Matějka bývá označován za člověka, který stojí za rozpadem koalice ANO a PRO!Ústí v červnu 2015. Hausenblas tehdy přišel o post náměstka primátora a jeho hnutí se ocitlo v opozici. Rozpory na ústecké radnici trvají dodnes, město nyní nemá ani funkčíní radu.

V srpnu se pak Hausenblas poskytl k situaci rozhovor, kde mluvil i o Josefu Matějkovi. Ten nyní požaduje omluvu za to, že jej měl jeho politický soupeř nazvat novodobým mafiánem, obvinit z vytunelování Prefy a údajně nazvat superhajzlem, který lže, krade a manipuluje. U ústeckého soudu dnes Matějkův právní zástupce požadoval, aby se Martin Hausenblas podobných výroků zdržel, Josefu Matějkovi se omluvil a zaplatil mu odškodné 100 tisíc korun.

To ale druhý politik odmítá. Již před zahájením jednání řekl, že si na výroku o novodobém mafiánovi trvá. Jeho advokát chce vyslechnout svědky, kteří potvrdí údajně nátlakové metody Josefa Matějky. Chce také prokázat, že se prý Josef Matějka jako ředitel podílel na vytunelování Prefy a pod cenou prodal své rodinné společnosti CS Beton areál v Žernosekách. Dodal také, že výrok o superhajzlech, kteří lžou a kradou, jeho klient řekl v částech rozhovoru, kde se o Josefu Matějkovi již nemluví, a myslel ho obecně na ústeckou politiku.

Matějka se dnes soudu neúčastnil, ale v případě nutností prý dorazí. Soudkyně zatím případ odročila na neurčito, obě strany mají čas kompletovat své důkazy.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*