Město má znovu zájem o budovu bývalého rektorátu v Hoření

  •  

Univerzita znovu předložila vedení města nabídku na prodej areálu Hoření. Požadovaná kupní cena je stejně jako loni 61 milionů korun. V blízké době se o této koupi rozhodne na zastupitelstvu.

„Loni odkup zastupitelstvo nepřijalo, jeden z důvodů byl i ten, že jsme si na to chtěli vzít úvěr. V současné době jsme zvážili finanční možnosti města. Odkoupení bychom financovali z rezerv na nenadálé výdaje. Navíc po jednání s rektorem univerzity, by bylo možné odkoupení rozdělit na tři splátky. Takže bychom budovu mohly koupit z vlastních prostředků, říká náměstkyně primátora Věra Nechybová s tím, že návrh bude předložen ke schválení zastupitelům na červnovém jednání.

Univerzita by budovu neopustila ihned, ale zůstala by zde v pronájmu za více než dva miliony korun ročně až do doby, než bude dostavěn nový univerzitní objekt, což je přibližně 2 roky. A jsou zde i další firmy, které mají pronajaté prostory a platí pronájmy. Jde o zhruba 444 tisíc korun za rok a nabízejí se ještě další nepronajaté prostory.

Podle vedení města je objekt v dobrém technickém stavu a v docházkové vzdálenosti okolních sídlišť. Jsou zde tělocvičny, velký kongresový sál, kuchyně a mnoho dalších možností a prostor. Je tu možné vybudovat servis pro penzion pro seniory anebo sociální pobytové či ambulantní služby.

Budova rektorátu UJEP v Hoření 13 byla postavena v sedmdesátých letech jako víceúčelový objekt s ubytovací kapacitou cca 200 lůžek. Pozemek s parkovou úpravou je součástí areálu včetně parkovací plochy pro 60 vozů. Objekt sloužil jako prostor pro rektorát a v budově byla umístěna i část Pedagogické fakulty. Součástí budovy je aula s kapacitou 200 míst, učebny, tělocvična, menza a kolejní lůžka.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*