Město musí být bezpečné, čisté a sloužit občanům

  •  

Petr Křivan je lídrem kandidátky Ústeckého fóra občanů (UFO) do Zastupitelstva města Ústí nad Labem. Devětatřicetiletý městský zastupitel je rodilým Ústečanem, v Ústí absolvoval obchodní akademii, poprvé zde sbíral fotbalové úspěchy. Láska k fotbalu a sportování všeho druhu mu zůstala dodnes.

Úspěšný podnikatel a projektový manažer vstoupil do komunální politiky před pěti lety. „Nechtěl jsem jen kritizovat stav města a pštrosí politiku velkých stran. Jsem patriot a kdo jiný než patrioté mají městu pomáhat. Když mě v roce 2017 oslovilo Ústecké fórum občanů, věděl jsem, že jde o správnou cestu k cíli,“ říká lídr ústecké kandidátky UFO.

Ústecké fórum občanů vnímá jako partu inspirativních lidí, kteří mají za sebou bohaté zkušenosti ze svých oborů. „Kandidují za nás ředitelé škol, úspěšní podnikatelé, profesionální sportovci, zkušení komunální politici, manažeři, ale i obyčejní lidé, kteří v životě něco dokázali,“ dodává nový lídr.

Petr Křivan je ženatý. S manželkou Markétou mají dvě děti. „Manželka je mojí velkou oporou, rodina je pro mě na prvním místě a pro ni vlastně jsem v komunální politice. Chci, aby naše děti vyrůstaly v moderním, bezpečném a čistém městě a neměly důvod z Ústí odcházet,“ uvádí ústecký zastupitel a také člen představenstva Dopravního podniku.

Za dosavadní úspěch Ústeckého fóra občanů považuje Petr Křivan dokončení rekonstrukce plavecké haly a areálu na Klíši, snížení dluhu města a zabránění uvalení mnohamiliónových sankcí za špatné nakládání s dotacemi bývalých městských vlád, zrušení poplatku za svoz komunálního odpadu a také omezení „dovozu“ nepřizpůsobivých obchodníky s chudobou.

Podle Petra Křivana bude ale před novým primátorem, novou radou a novým zastupitelstvem města obrovské množství práce: „Dotáhneme už připravený projekt přepážkového centra občanských služeb. Město musí více sloužit občanům. Velký dluh je na infrastruktuře a důležité je, aby město bylo bezpečné a čisté. Naše hnutí letos prosadilo navýšení rozpočtu městské policie o pět miliónů korun a do budoucna chceme navýšit i počty strážníků ze 130 na 200. Základními investicemi by měly být opravy chodníků a silnic. Od plánů k realizaci už musí dojít oživení střekovského nábřeží, je třeba udržet a podpořit kulturu a sport, divadla, kluby, aktivní komunity.“

Jako velký problém vnímá jednička na kandidátce UFO nedostatečný bytový fond města. Je to jeden z důvodů, proč absolventi ústecké univerzity odcházejí do jiných regionů. Nápravu vidí v nákupu nemovitostí pro rekonstrukci na bytové domy a podpoře připravených projektů nové výstavby. „Vážím si toho, že si mě naše hnutí vybralo jako lídra kandidátní listiny v podzimních komunálních volbách. Udělám maximum pro to, abych pomohl Ústeckému fóru občanů vyhrát volby, “ slibuje Petr Křivan.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*