Město plánuje nový územní plán, aktuálně vybralo zpracovatele

  •  

Městští radní schválili projektanta na zpracování nového územního plánu. Ten by měl reagovat na změny požadavků na bydlení, dopravy, zeleně, ale také pomoci definovat plochy pro průmyslovou výstavbu. Stávající územní plán je zastaralý a město potřebuje nový.

Podle mluvčí města Romany Macové, město obdrželo jednu nabídku, ve výši 36 milionů bez daně. Přihlásilo se sdružení dodavatelů 4ct.eu a koucky-arch.cz. „V plánech je tvorba dvou variant návrhu územního plánu z pohledu urbanisticko-dopravního řešení. Následně podle návrhů se externě zpracuje ekonomická analýza,“ přibližuje Macová s tím, že rozhodne zastupitelstvo, kterou variantu použije.

Celá zakázka je rozdělena do pěti etap. Jde například o analýzu současného stavu města nebo o možnost úprav. K jednotlivým bodům bude mít možnost se vyjádřit i veřejnost. „Očekáváme, že k jednotlivým částem bude mnoho připomínek, které se budou muset vypořádat,“ řekl už dříve primátor Petr Nedvědický s tím, že optimistický výhled, kdy bude nový územní plán krajského města hotový, jsou čtyři roky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*