Město plánuje udělat z Větruše centrum volnočasových aktivit

  •  

Více návštěvníků by chtělo v dalších letech dostat město Ústí na Větruši. Zpracovaná studie proveditelnosti ukázala, že by se tak zatraktivnila dobře dostupná lokalita v centru města. Větruše by se tak měla stát centrem volnočasových aktivit.

„Větruše – Centrum volnočasových aktivit, tak zní název studie, kterou nechalo zpracovat vedení města. Studie navrhuje několik atrakcí, které by měly zvýšit atraktivnost a návštěvnost oblíbené lokality města. Celkem by se jednalo o 16 staveb, téměř všechny jsou navrženy na pozemcích města,“ říká mluvčí magistrátu Romana Macová.

Lanové centrum pro děti 3–11 let a 12+, pétanque, dětské hřiště, ZIP LINE – dlouhý lanový sjezd, tenisové kurty – zakrytí, POWERFUN – volný pád, naučná stezka, adrenalinová houpačka, parkoviště, bobová dráha, workoutové hřiště, minigolf, diskgolf, singletrack/terénní, běžecké tratě a ferrata.

„Jedná se odpočinkové centrum, které je díky dobré dostupnosti a propojením lanovou dráhou jedno z nejnavštěvovanějších míst města. Chceme ho ještě vylepšit a nalákat k volnočasovým aktivitám nejen Ústečany, ale i turisty. K současným skromným atrakcím, jakými je vyhlídková věž, zrcadlové bludiště, tenisové kurty, by mohly vzniknout nové objekty ve společném areálu,“ přiblížil náměstek primátorky Jiří Madar.

Z hlediska finanční náročnosti se jedná o rozdílné stavební objekty, které je možné realizovat jako celek, nebo podle finančních možností vybrat jen některé. Rozsah je mezi 46 miliony a 74 miliony korun. Teď se bude zpracovávat projektová dokumentace. Prostředky na její zpracování jsou v rozpočtu vyčleněny.

„Věřím, že i nové zastupitelstvo využije návrh projektu, najde finanční prostředky k realizaci vybraných atrakcí, které by opět přispěly ke zvýšení návštěvnosti našeho města, které je turisticky velmi oblíbené,“ dodala primátorka města Věra Nechybová.

V areálu by měly vzniknout atraktivní lanové sjezdy navazující na cíl bobové dráhy a lanového centra. Koncept „sedni a jeď“ je určen všem věkovým skupinám bez ohledu na jejich fyzickou zdatnost, využitý bude svah podél příjezdové cesty k zahrádkám.

Bobová dráha bývá jednou z nejoblíbenějších adrenalinových atrakcí obecně a mohla by se stát hlavní atrakcí celého areálu. Je navržena ve dvou variantách. První varianta (maximalistická) je od parkoviště u výletního zámečku směrem k vrcholu svahu. Převýšení těchto dvou bodů je cca 50 m. Jako druhá alternativa (minimalistická) je řešení ukončení trasy v místě před příjezdovou cestou k zahrádkám v horní části kopce.

Zajímavostí by měly být minigolfové prvky, které budou doplněny modely významných budov z Ústí nad Labem a okolí. Centrum bude mít i ferratu, a to v prostoru u dolního parkoviště. Nabídne netradiční možnost, jak se dostat na Větruši. Lezecká stěna bude využívat svah, který je nad plánovaným parkovištěm. Od vrcholu stěny bude vést lávka směrem k Větruši. Stěna bude do svahu rozdělena na 2 – 4 části. Součástí instalace je jistící lano, 4 žebříky, umělá lezecká stěna. V horní části bude cesta využívat skalní výchoz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*