Město pořídí aplikaci inCity

Ústí nad Labem se rozhodlo o pořízení městské aplikace inCity. Aplikace je mobilní řešení, které za pomoci moderních komunikačních a IT technologií podporuje regionální komunikaci a informovanost občanů.

Využití má i jako atraktivní nástroj pro turistický marketing. „Jde o mobilní aplikaci, která s použitím dat z městských systémů poskytuje přehledně a jednoduše informace o městě,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar. „Náklady na straně města budou minimální, protože licenci získáme bezplatně, jednorázové náklady na vlastní implementaci činí 62 tisíc korun a následná podpora bude 1,5 tisíce korun měsíčně,“ vysvětlila financování primátorka Věra Nechybová.

Městská aplikace inCity je od společnosti Intelis, a to na základě poptávkového řízení, které pro město realizovala společnost Metropolnet a nabídku firmy Intelis doporučila jako vítěznou. Do konce roku 2016 bude společnost Intelis ve spolupráci s magistrátem města a webmasterem připravovat potřebná data k naplnění aplikace inCity. Rovněž se bude pracovat na vytvoření seznamu položkového menu, kde občané najdou informace, které obvykle o městě vyhledávají, které je zajímají.

Zcela jistě to budou základní informace o magistrátu města, kultuře a sportu, o cestovním ruchu. „Doufáme, že se nám do spuštění aplikace podaří vytvořit a naplnit daty i položku Parkování,“ řekla Romana Habrová, vedoucí kanceláře tajemníka, která spuštění aplikace řídí.Výhodou uvedené aplikace je její využívání mnoha dalšími městy, přičemž její ovládání se pro žádné město nemění, je pro všechny shodné. Předpoklad spuštění aplikace inCity je leden 2017.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*