Město pronajme zimní stadion hokejovému klubu

  •  

Nájemcem zimního stadionu bude HC Slovan. Klub bude po dobu 10 let městu platit 900 tisíc korun bez DPH ročně. Město by hradilo spotřebované energie a roční náklady do infrastruktury ve výši zhruba šest milionů korun. Byl použit stejný model jako u sousedního Městského stadionu. Podle zastupitele Jiřího Madara jde o princip, jak podpořit celý areál a model fotbalistů se nabízí. „Pro sportovce nyní bude snazší, sehnat prostředky z dotačních programů na modernizaci a rozšíření zázemí stadionu o rehabilitační a kondiční sály,“ přiblížil Madar.

Podle Vladimíra Evana z ústeckého Slovanu teď bude klub ledovou plochu i ostatní prostory moci dál pronajímat a pořádat tam různé akce. Na druhou stranu ale musí zachovat dvakrát týdně, o jarních prázdninách pak třikrát týdně, hodiny veřejného bruslení. Město si také rezervovalo dva termíny pro své akce.

Hlavními důvody pro pronájem zimního stadionu jsou především úspory v nákladech na správu a provoz areálu, už zmiňovaná možnost získání dotací, narovnání smluvních vztahů a financování provozu areálu a sportovních klubů. O zimní stadion dosud pečují na základě zřizovací listiny Městské služby.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*