Město se opět připojí k Hodině Země.

Večer 25. března od 20:30 do 21:30 se ponoří do tmy stovky českých měst, památek, firem a domácností, které se hlásí k akci Hodina Země, a to včetně Ústí nad Labem. Město se v do iniciativy zapojí symbolicky vypnutím slavnostního osvětlení městských dominant a objektů.

Potemní osvětlení Větruše, atrium magistrátu, Mariánský most, kostel v Církvicích a vnější osvětlení na budovách zimního stadionu, městského stadionu a plaveckého areálu Klíše. „Jsem rád, že se k tomuto symbolickému projevu připojuje čím dál více měst, podnikatelů a jednotlivců, kteří tak poukazují na vážnost tohoto tématu a svým aktivním přístupem zpomalují vlastní proces změn klimatu,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar.

K iniciativě se letos připojí i ZŠ Anežky České, která od 19:45 pořádá lampionový průvod pro rodiče s dětmi na Mariánskou skálu.

Hodina Země se zapsala do historie jako nejrozsáhlejší dobrovolná akce, která připomíná nutnost snížení příspěvku lidstva ke změnám klimatu. Postupně se zapojilo na 170 zemí, ve kterých se zhasíná přes 12 tisíc památek a během Hodiny Země se na celé planetě uskuteční více než 600 tisíc doprovodných akcí. V České republice se k akci pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*