Město uleví podnikatelům za předzahrádky

  •  

Prominutí nájmu podnikatelům za milion korun, podpora sportu i kultury nebo dezinfekce zdarma. Podle primátora Petra Nedvědického se město bude snažit pomoci všem, které pandemie koronaviru dostala do problémů.

Plánujete nějak oživit život ve městě v období po striktních omezeních? Například přes léto?

Ano, s postupným uvolňováním opatření počítáme s rozjezdem běžných aktivit ve městě, ať se to týká sportu, turistiky, kultury nebo společenského dění. Bude záležet na pořadatelích a jejich chuti pustit se znovu do akcí, které museli dříve odložit nebo je zrušit. Město je podle svých možností podpoří. Ukazuje se, že někteří organizátoři nečekali a přešli na jiné formy činnosti. Příklady jsou třeba různá online představení, anebo nově vzniklé autokino. Jak to bude možné, začnou hrát obě naše divadla a jistě se obnoví další kulturní akce.

Pomůže nebo pomáhá nějak město živnostníkům a podnikatelům v tomto pro jejich podnikání nelehkém období?

Prominuli jsme nájemné podnikatelům v objektech, které patří městu. Zatím to představuje téměř milion korun. Vydáváme zdarma dezinfekci podnikatelům, kteří mají veřejně přístupné provozovny – obchody, služby, občerstvení, restaurace nebo ubytovací zařízení. V plánu mám ještě další podporu v úlevách nájmů předzahrádek a ubytovacích poplatků, ale to budeme řešit společně se zastupiteli 18. května.

Má město k dispozici nějakou linku, na kterou by se občané mohli ještě v souvislosti s koronavirem obrátit?

Informační linka 475 271 100, kterou jsme na pomoc seniorům a ohroženým občanům zřídili, měla velmi kladný ohlas, jejím prostřednictvím jsme propojili desítky občanů s dobrovolníky a zprostředkovali jim pomoc. Linka svoji roli naplnila a nyní jsou k dispozici běžné linky na jednotlivé odbory magistrátu nebo elektronická podatelna.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*