Městská doprava v Ústí bude plně bezkontaktní

  •  

Ústecký dopravní podnik spouští 1. července poslední část elektronického odbavovacího systému v městské hromadné dopravě. Ta umožňuje i cestujícím s nárokem na slevy, jako jsou studenti nebo senioři, využívat bezkontaktního placení pomocí platební karty.

Podle ředitele dopravního podniku Libora Turka patří mezi základní přínosy systému rychlost a jednoduchost.

K využívání systému je nutná registrace v e-shopu, nebo v zákaznickém centru. „Cestující s nárokem na  zlevněné  nebo  zvýhodněné jízdné musí zaregistrovat  své  osobní  údaje a bezkontaktní platební kartu eShopu EOS nebo v dopravní aplikaci na přepážce Zákaznického centra,“ vysvětluje mluvčí dopravního podniku Jana Dvořáková.  Zároveň se ruší časové kupóny. „Cestujícím, kterým po 1. červenci skončí platnost průkazky, už novou nedostanou, a budou muset přejít na nový systém odbavování,“ dodává mluvčí Dvořáková.

Lidé, kteří jezdí úplně zdarma, mají k dispozici takzvané přechodné období.  Na vyřízení mají čas až do konce letošního prosince, ale doporučuje se si vše vyřídit do 15. 12. 2020.

„Cestující,  kteří  chtějí i  nadále  využívat  bezplatnou  přepravu  v zóně  101,  se  musí také  zaregistrovat a  k  bezkontaktní  platební  kartě jim  bude  přiřazena  časová  jízdenka  v hodnotě  0,- Kč  určená pro tuto  přepravu,“ uvedl primátor Petr Nedvědický a dodal, že město  zaplatí  dopravnímu  podniku  náklady  na  pořízení  karty  pro  cestující nad sedmdesát let s trvalým pobytem v Ústí nad Labem, kteří mají nárok cestovat v zóně 101 zdarma.

Odbavovací systém je jedním z projektů konceptu Smart City, tedy chytrého města. Jeho zavedení ve městě odstartovalo přesně před rokem.  „Musím hlavně poděkovat všem, co se na tomto náročném projektu podíleli, také akcionáři městu Ústí nad Labem, že projektu dalo zelenou a podporuje ho. Díky tomuto systému se ústecká doprava posouvá na špičky technologického odbavování nejen v rámci České republiky, ale určitě nejméně Evropy,“ dodal předseda představenstva dopravního podniku Martin Prachař.


  •  

1 komentář u Městská doprava v Ústí bude plně bezkontaktní

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*