Milostivé léto se vrací

  •  

Dlužníci se dočkali dalšího Milostivého léta. Od září lze dluhy v exekuci znovu splatit bez drahých úroků a dalších sankcí. Opět platí pouze pro dluhy u veřejnoprávních subjektů. Podmínkou je zaplacení administrativního poplatku exekutorovi. Ten činí 1 500 korun. Pokud je exekutor plátcem DPH, stoupne o DPH.

„Milostivé léto se vztahuje například na dlužné nájemné v obecních bytech, poplatky obci za svoz odpadu nebo poplatky ze psů, poplatky za energie u státních subjektů, jako je ČEZ, koncesionářské poplatky, dluh na zdravotním pojištění u některých pojišťoven, regulační poplatky ve státních nemocnicích a zdravotnických zařízeních nebo pokuty za jízdu načerno v prostředcích MHD,“ vysvětluje mluvčí ministerstva spravedlnosti Rudolf Řepka

Dlužník musí exekutorovi písemně sdělit, že žádá o zahájení postupu podle zákona o milostivém létu. Podmínkou je, že exekuce byla zahájena před 28. říjnem 2021. Pokud si nejste jisti, zda se na vaše exekuce Milostivé léto vztahuje, kontaktujte exekutora, který dluh vymáhá. Milostivé léto bude trvat pouze od 1. září do 30. listopadu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*