Milovníci origami zamířili na ústeckou univerzitu

Origami svátek na ústecké univerzitě. Fota: Jana Kasperová, Jiří Přibyl, Johana Přibylová; archiv UJEP
  •  

Centrem kreativity a umění se stalo Ústí nad Labem, které hostilo 16. mezinárodní setkání vyznavačů origami. Akci České origami společnosti, spolupořádanou přírodovědeckou fakultou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, navštívili jak dospělí, tak nadšené děti.
„Origami je jedním z umění, která spojují matematiku a kreativitu. Naší snahou bylo přiblížit tuto harmonii účastníkům setkání a poskytnout jim možnost naučit se nové techniky od významných umělců,“ řekl spoluorganizátor akce Jiří Přibyl z katedry matematiky ústecké univerzity.

Dílny skládání pod vedením zkušených instruktorů byly otevřeny pro všechny věkové kategorie a všechny úrovně skládání. Umožnily účastníkům ponořit se do světa origami a zdokonalit nebo probudit své skládací dovednosti. Zahraničním hostem byl fenomenální Nicolas Terry, který pro účastníky setkání připravil pracovní dílny různých obtížností a zároveň přednášku, ve které poodhrnul roušku tajemství vytváření nových origami modelů. Tuzemským hostem byl Ondřej Cibulka, který patří mezi nejúspěšnější české tvůrce origami.

Návštěvníci akce mohli také obdivovat vystavené originální a precizní origami modely z různých částí světa. Některé z nich budou v prostorách fakulty k vidění až do konce listopadu. Prodejní výstava pak lákala zájemce na zakoupení různých produktů s origami tématikou, od náušnic až po knihy a origami papíry.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*