Mladí lidé dostanou šanci v Německu

  •  

Dobrovolnické centrum spustilo nový projekt s názvem Fit pro život na podporu zaměstnanosti mladých lidí v Ústí nad Labem a okolí. Šestnáct mladých lidí bude vysláno na studijně-pracovní pobyt do Německa.

Zároveň jim bude poskytnuto intenzivní vzdělávání a profesní poradenství, čímž se zvýší jejich sebevědomí a motivace pracovat. Cílem je usnadnit mladým účastníkům vstup na trh práce.

Jde o projekt na dva roky, pro dvě skupiny účastníků. S každou skupinou se bude v projektu pracovat po dobu jednoho roku. Jedná se o největší projekt, který Dobrovolnické až do této doby realizovalo. Dostalo na něj evropskou dotaci.

„Naším cílem je, aby mladí lidé ovládali jak řemeslo, tak základy německého jazyka. Chceme zvýšit jejich šanci pro budoucí uplatnění a ve spolupráci s německým partnerem jim zpřístupnit oba pracovní trhy. Poprvé vstupujeme do oblasti zaměstnávání a těším se na zkušenosti zahraničních kolegů, kteří se na poli vzdělávání znevýhodněných mladých angažují mnoho let,“ řekla ředitelka centra Lenka Černá.

Cílovou skupinou projektu jsou lidé ve věku 15 až 27 let ze sociálně znevýhodněného prostředí. Těmto lidem bude zpracován individuální rozvojový plán, poskytnuto jazykové vzdělání se závěrečnou zkouškou a semináře zaměřené na přípravu na pobyt v Německu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*