Mladý karatista Martin Drábek zabojoval

  •  

Závodník v kumite, Martin Drábek SKR Sport Union Ústí nad Labem, v barvách reprezentace České republiky, na soutěži K1 v Limassov absolvoval úvodní zápas s japonským reprezentantem Sago Naoto.

V soutěžně vyrovnaném duelu nejprve od několikanásobného světového medailisty inkasoval první zásah a ztrátu jednoho bodu. Vzápětí se mu podařilo skórovat úderem na hlavu a vyrovnal zápas. Dalším střetem se do vedení, opět dostal zásahem na hlavu, japonský reprezentant.

V posledních sekundách zápasu podávala, česká koučka Piskačová, protestní podnět na nerespektovanou úspěšnou techniku českého závodníka, ale neuspěla. Následně ještě v poslední vteřině Japonec  zasáhl Drábka kopem a tam duel skončil prohrou Drábka 1:4.

Podaný výkon našeho závodníka odpovídal kategorii světové soutěže a Drábek předvedl, že nemá respekt ani proti zkušeným závodníkům této vyšší věkové kategorie. Poprvé startoval v kategorii dospělých a uvedl se velmi dobře. Japonec Naoto nakonec skončil před branami finále a bojoval v repasáži o třetí místo. Drábek tak ztratil možnost bojovat v repasážích o bronz.

Josef Rajchert , VI.DAN Shotokan


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*