Mladý karatista odletěl na prestižní soutěž do Portugalska

  •  

Za přísných zdravotně a technických opatření odletěl, do portugalského Lismasolu, mladší z bratrů Drábkových Martin. Ten se v barvách české reprezentace, a účasti dalších 6 kolegů, zúčastní prestižní evropské soutěže v karate WKF.

Jeho výjezdu předcházela individuální sportovní příprava za značně znevýhodněných podmínek, které osobním přístupem a zvýšenou individuální přípravou posunul na možnosti evropského karate.

„V kategorii soutěže K1 Premier League, do 60 kg, to bude mít Martin několikanásobně těžší než jeho leckteří zahraniční soupeři. V jeho neprospěch hovoří nejen první start v této věkově starší kategorii, ale také hendikep menšího počtu tréninkových jednotek se soupeři. Přesto však, díky jeho technickému potenciálu na něho reprezentace sází. Martin absolvoval, v soukromém tréninkovém režimu, několik individuálních fyzických příprav, a také i řadu tréninkových cyklů s jednotlivými sparingpartnery z několika jihočeských klubů,“ komentoval stav přípravy šéftrenér Rajchert.

Zásadním momentem přípravy v koronavirové době byly tréninky s bratrem Danem dle pokynů trenéra Nechyby. Ten u ústeckého borce sází zejména na jeho rychlost a schopnost reakce na nenadálé zápasové situace.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*