Množí se nehody cyklistů, jen za duben už došlo ke třem

  •  

Sezona sotva začala a už došlo k několika nehodám, při kterých se střetlo auto s cyklistou.  Oproti stejnému období roku 2017, kdy ústečtí dopravní policisté neřešili žádnou nehodu s účastí cyklisty a rokem 2018, kdy došlo jen k jedné nehodě, evidují od začátku měsíce dubna už tři nehody se zraněním.

„Důrazně proto nabádáme řidiče, aby dbali zvýšené pozornosti a plně se věnovali řízení svých vozidel a zároveň i cyklisty, aby jako účastníci silničního provozu dodržovali předpisy dané zákony a zároveň aby nepodceňovali bezpečnost a při jízdě nosili homologovanou přilbu, říká policejní mluvčí Daniel Vítek.

K první nehodě došlo 20. dubna kolem před půl desátou dopoledne na konci obce Velké Březno. Mladistvý cyklista měl náhle odbočit vlevo na cyklostezku a při tom vjel do jízdní dráhy osobnímu vozidlu, které ho právě předjíždělo, také on musel vyhledat lékařské ošetření.

Další nehodu s účastí cyklisty vyšetřovali policisté 23. dubna v podvečer v ulici Děčínská na kruhovém objezdu. Řidička osobního vozidla se střetla s nezletilým cyklistou, který musel být převezen do nemocnice.

O den později, tedy ve středu 24. dubna kolem půl páté odpoledne došlo na křižovatce ulic Klíšská, Okružní a České mládeže k dalšímu střetu cyklisty s autem. Řidička osobního vozidla podle prvotních poznatků nedala při průjezdu křižovatkou přednost v jízdě jízdnímu kolu, muž, který na něm jel, také skončil v nemocnici.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*