Muž uklouzl, spadl a zasekl se ve skalní průrvě

  •  

Muž spadl do skalní průrvy v blízkosti turistické chaty v Tiských skalách. Stalo se tak v brzkých ranních hodinách na konci října, kdy to oznámil na linku 158 poškozeného kamarád. Operační důstojník na lince 158 ihned zalarmoval policejní hlídky, hasiče, horskou službu a zdravotnickou záchrannou službu.

„Policejní hlídka chlumeckých policistů, která jako první přijela na místo a zkontaktovala se s oznamovatelem, zjistila, že skupina osob šla z hospody. Jeden z nich se pohyboval v blízkosti skály, následně zakopl a zřítil se do skalní průrvy. Vzhledem k tomu, že podmínky byly špatné, byla tma a mokro, tak se policisté snažili lokalizovat mobilní telefon poškozeného“, popisuje průběh nehody Veronika Hyšplerová mluvčí ústecké policie.

Ke spolupráci byla přivolána také letecká služba Policie ČR a na místo se dostavily i dvě jednotky hasičů s lezeckým oddílem. Trvalo zhruba půl hodiny, kdy se podařilo poškozeného najít. Lezecký oddíl pak k muži slanil a hasiči mu poskytli první pomoc. Po vyproštění muže předali do rukou zdravotnické záchranné služby. Poškozený pádem utrpěl zranění, ale je mimo ohrožení života.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*