Muzeum v Ústí sbírá vzpomínky seniorů

  •  

Pište paměti! To je výzva k seniorům od Muzea města Ústí nad Labem. „Většina seniorů už obdobně kritickou a občas i mnohem dramatičtější situaci zažila, ať už v roce 1938, 1945, 1948, 1968 nebo 1989 a ví, že svět se nezastavil. Ať zavzpomínají, jak se s tím tenkrát vypořádali. Také hromadili zásoby, báli se jít ven, jak si představovali budoucnost,“ popsal vedoucí historického oddělení muzea Martin Krsek.

Nucená karanténa dává příležitost si sednout a soustředit se na psaní vzpomínek nebo jejich záznam. A nemusí to být jen o zlých či přelomových časech, ale i zajímavých zkušenostech, o všedních radostech a každodenním životě.

„Výzva je určená ústeckým seniorům uzavřeným doma, ale zašleme ji i do všech domovů pro seniory v okrese. Platí i pro ty, kteří dnes žijí v jiné části republiky a v Ústí prožili část života,“ dodal ředitel muzea Václav Houfek a dodal, že muzea jsou určena i jako místa uchování paměti, kde každá vzpomínka má svoji hodnotu.

Muzeum má v plánu průběžně vybrané pasáže vzpomínek zveřejňovat a pak z nich vydat i knížku.  Vzpomínky můžou senioři do ústeckého muzea poslat poštou na adresu Masarykova 1000/3, 40001, Ústí nad Labem nebo e-mailemkrsek@muzeumusti.cz. Zásilku označte heslem „Paměti z karantény“.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*