Na filmový festival do ústeckého kampusu

  •  

Filozofická fakulta UJEP láká na jedinečný předvánoční filmový festival. Studenti všech kateder se spojili a vytvořili jedinečnou přehlídku filmů pro studenty i veřejnost. Promítány budou dokumenty z filmového festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Filmový festival dokumentárních filmů se koná až do 21. prosince na Filozofické fakultě UJEP.

„Každý den promítneme v čase od 10:00 do 20:00 h 5 filmů. Vstup pro účastníky bude zdarma, stejně jako doprovodné akce – přednáška Marka Orko Váchy dne 19. 12. večer nebo workshopy a besedy s odborníky,“ říká organizátorka festivalu Barbora Řebíková.

Promítací dny budou rozděleny do tematických okruhů, proběhne Eko čtvrtek a pátek lásky, a zbylé dny půjde o všehochuť. Studenti chystají k promítání také tradiční popcorn, svařák a jiná překvapení.

„Festival není jen přehlídkou zajímavých dokumentů. Je také možností se v předvánočním čase na chvíli zastavit a podívat se na české problémy optikou válkou zmítaných zemí, dětí pracujících v továrnách na textil, umírajících dívek, pro jejichž záchranu nemohou lékaři nic udělat, protože jim to zakazuje zákon, optikou naší planety, jejíž biodiverzita nenávratně mizí, a uvědomit si, že z této perspektivy je náš předvánoční shon mimořádnou výsadou života v zemi, jíž žádná válka nezmítá, děti mohou chodit do školy a zdravotní péče je dostupná všem,“ vysvětluje dále Barbora.

Festival lze navštívit i ve skupinách, např. školní třídy. V případě zájmu, kontaktujte  Barboru Řebíkovou, rebbarbora@email.cz, aby mohl být zajištěn klidný průběh festivalu. Program akce naleznete také na fakultních webových stránkách nebo facebooku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*