Na hokeji můžete podpořit paralympika Miroslava Smrčku

  •  

Během středečního utkání 52. kola I. hokejové ligy, kdy Slovan hostí na odmácím ledě Horáckou Slavii Třebíč, budou fanoušci moci přispět na pokladnách zimního stadionu na paralympijského plavce Miroslava Smrčku.

Výtěžek poputuje na přípravu výše uvedeného sportovce na paraolympiádu v Rio de Janeiru v roce 2016.

Kdo je Miroslav Smrčka?
Do 25 let se věnoval plavání vrcholově. Závodně plaval převážně znak za Chemičku Ústí nad Labem, odkud se v této disciplíně dostal i do národního týmu, za který startoval například v Maďarsku, Rakousku či Holandsku. Na mistrovství republiky se v letech 1982-86 umístil ve znaku na 2. místě a absolvoval i řadu zahraničních závodů. V roce 1996 se jako pětatřicetiletý umístil na mistrovství světa veteránů v anglickém Sheffieldu na šestém místě.
V roce 2011, po dvou letech zdravotních potíží, ze dne na den přišel o zrak. Dva roky nato se rozhodl za pomoci svých přátel, které znal z dob svého závodního plavání, vrátit do bazénu. Se svým týmem, který zahrnuje hlavního trenéra Petra Thiela, manažera a asistenta Petra Budínského a asistenty Vlaďku Budínskou a Luďka Řezáče, trénuje prakticky každý den. Jeho snem je účast a zisk medaile na paralympiádě v brazilském Rio de Janeiru v roce 2016, kde chce závodit na tratích 100 a 200 metrů znak.
V prosinci při exhibici v rámci zimního mistrovství republiky v plavání v Plzni zvládl 50 metrů znak v čase 33,57 s, o tři desetiny rychleji než byl dosavadní světový rekord. Na přelomu února a března před závody v Sydney absolvuje oční klasifikaci Mezinárodní federace handicapovaných plavců, čímž se definitivně začlení mezi nevidomé plavce a bude tak moct útočit na světové rekordy a především na limity pro účast na paralympiádě v Rio de Janeiru.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*