Na hřišti nebo v učebně, děti dopravní výchova baví

  •  

Dopravní výchova probíhá v zimě v učebně a herně a na dětském hřišti celoročně. S jejím fungováním se seznámila ústecká primátorka Věra Nechybová, kterou děti obklíčily a sdělovaly jí své dojmy o tom, co už se naučily.

„Tak, jak se vám to líbilo?“ ptala se primátorka žáků ze ZŠ Rabasova, kterým výuka na dopravním hřišti v Krásném Březně právě skončila výuka.

„Dobrý, jsme tu už podruhý a test budu mít zase dobře,“ hlásil jeden ze školáků. V sousední třídě se děti z Mateřské školky Skalnička učily, jak se chodí po přechodu, nasazuje správně cyklistická přílba a cestuje v trolejbuse. V letních měsících probíhá nejoblíbenější část – praktická výuka na dopravním hřišti. Žáci a děti si vyzkouší jízdu po „silnici“ na kolech, tříkolkách a koloběžkách. Celá dopravní výchova je završena soutěžemi „Dopravní soutěž mladých cyklistů“ a „Malý cyklista“.

V loňském roce se výuky dopravní výchovy zúčastnilo 39 mateřských školek a 32 základních škol. Dopravní hřiště navštívilo přes 6 000 dětí.

„Dopravní výchovu zajišťuje městská policie již více než sedmnáct let, přispíváme na ni půl milionem korun ročně. Všechny děti z města se tady opakovaně vystřídají. Prevenci považujeme za velmi důležitou,“ dodala primátorka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*