Na lanovku chce město příspěvek

  •  

Lanovka z obchodního centra Forum k hotelu Větruše má za sebou pětileté období, kdy musela prokazovat takzvanou udržitelnost, kterou požaduje Evropská
unie. Město nyní hledá cestu, jak by nemuselo všechen provoz dotovat ze svých prostředků.

Jízdy využilo stovky tisíc lidí, jen za první rok jich lanová dráha přepravila kolem tří set tisíc. Někteří zastupitelé chtějí, aby se nyní na jejím provozu podílelo jak OC Forum, tak majitelé hotelu a restaurace na Větruši, protože mají z její existence a zájmu cestujících profit. „Máme v plánu o tom jednat,“ slíbil ředitel Dopravního podniku Libor Turek. Ročně město doplácí na provoz více než dva miliony korun, protože vybírané jízdné na něj nestačí.

Podle náměstka primátorky Jiřího Madara navíc město a Dopravní podnik jednají s Ústeckým krajem, zda by nebylo možní zařadit lanovku do integrované dopravy. „Pak bychom mohli získat další prostředky,“ uvedl.

Výstavba dráhy stála 80 milionů korun, přes 61 milionů pokryla evropská dotace. Slavnostní zahájení zkušebního provozu se uskutečnilo 7. prosince 2010. Jedná se o nejdelší visutou lanovou dráhu v Česku bez samostatně stojících podpěr. Její délka je 330 metrů. Trasu kabiny zdolají za necelé dvě minuty.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*