Na Miladě se poběží za hrdiny 20. století

  •  

Za Miladu na Miladě, tak zní podtitul prvního ročníku Běhu pro paměť národa, který pořádá spolek Už tam budeeem?! ve spolupráci s organizací Post Bellum. Během odkazuje na Miladu Horákovou, popravenou dne 27. června 1950. Závod je otevřen jak nadšeným běžcům, tak široké veřejnosti, která chce podpořit jeho myšlenku a strávit příjemný den v přírodě.

“Na závodníky čeká několik možností. Pro méně zdatné běžce je připravena kratší trasa 5 kilometrů v okolí jezera Milada, pro zkušenější běžce potom dva okruhy o celkové délce 10 kilometrů. Pro ty, kteří neběhají, je připravena trasa dlouhá symbolický jeden kilometr, kterou je možné ujít pěšky či pomalu zaběhnout. Pro děti pak chystáme dle věku dětské trasy i s odměnami a to půl a jeden kilometr. Vybere si opravdu každý,“ představuje běh předseda spolku Už tam budeeem?! Dušan Oslej.

Zaplacením startovného přispějete na dokumentaci vzpomínek pamětníků a rozšiřování sbírky Paměť národa, která je volně přístupná zájemcům na webových stránkách projektu. Spolu s během probíhá v centru Ústí nad Labem také doprovodná venkovní výstava, která seznamuje veřejnost s osudy aktérů nejzásadnějších událostí 20. století a je k vidění naproti budově Veřejného sálu Hraničář.

Registrace k závodu stejně jako její start proběhne v sobotu 11. května v odpoledních hodinách na parkovišti jezera Milada (příjezd od Předlic). Podrobnější informace k závodu najdete zde.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*