Na náměstí bude akce s odpady o ceny

  •  

Město Ústí nad Labem spustí kampaň Směsný není směšný – Třiďme lépe zaměřenou na podporu třídění odpadů. Její start je naplánovaný na 24. září na Kostelní náměstí, kde bude od 10 hodin do 16 hodin akce Den s odpady.

Vyhrát bude možné hodnotné ceny jako tablet, kompostér nebo dětské popelářské auto.

Hlavním cílem je lidem připomenouzt, že nás každodenně obklopují výrobky z recyklovaného materiálu, aniž bychom si to uvědomovali, a běžně je každý den potkáváme a používáme. „Tento fakt nás ve spolupráci s odborem životního prostředí přivedl k myšlence, že je potřeba recyklaci odpadů více podpořit a společně jsme vymysleli víceletou kampaň na třídění odpadů, která bude cílená do prostředí Ústí nad Labem,“ popsala nápad ekoložka a realizátorka kampaně Eva Fialová.

Prvním krokem celé kampaně je jednotící symbol, který je pracovně nazvaný jako barevný kříž a který se postupně bude objevovat v různých svých modifikacích ve městě. Jeho autorem jsou Christian Gold a Oleg Zářecký, studenti Fakulty užitého umění a designu UJEP. Jejich návrh byl čistý, graficky jednoduchý, snadno zapamatovatelný a hlavně variabilní pro jakýkoli druh recyklovatelného odpadu.

„Během naší vzdělávací kampaně se můžete těšit na různá videa z prostředí Ústí nad Labem, výstavy, odborné i neodborné přednášky pro veřejnost, exkurze až po jednotný vzhled polepů nádob na odpady v našem městě,“ vysvětlila Eva Fialová. „Pevně věřím, že až jednou půjdete po ústecké ulici a na některém z recyklovaných předmětů – na lavičce nebo na odpadkových koších uvidíte tento symbol, tak nás společně všechny zahřeje u srdce to vědomí, že víme, proč právě vy i já třídíme a nestydíme se za to. A za to vám všem patří velký dík,“ řekla primátorka města Vera Nechybová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*