Na novém úseku D8 u Prackovic silničáři opravují zničenou vozovku

Dálnice D8 Prackovická estakáda
  •  

Dopravu na novém úseku dálnice D8 komplikuje další omezení. Na Prackovické estakádě, kde se kvůli problémům s rizikovým svahem jezdí už téměř pět měsíců pouze po jednom ze dvou mostů, nyní musí silničáři opravit také poničenou vozovku u jednoho z mostů.

Opravy mají skončit 12.května.

Omezení čeká na řidiče na jednom z pojízdných mostů Prackovické estakády. Na přechodu mezi mostem a sypaném úseku dálnice se vytvořily prohlubně. Nejde ale o komplikace spojené s rizikovým svahem. „Došlo k lokální poruše v místě, které je problematická u každé dopravní stavby, protože se tam potkávají tři velmi rozdílné materiály – beton, asfalt a ocel. Práce probíhají za plného provozu a rozložili jsme je do tří dnů proto, abychom nezasahovali do dopravy,“ řekl pro ČRo Sever Jan Rýdl z ŘSD.

Práce ale pokračují také přímo pod Prackovickou estakádou. Dělníci už mají hotových 120 pilotů, které teď mezi sebou provazují. Potom začnou s dalším zpevňováním svahu. Práce na zajištění rizikového území vyjdou zhruba na 220 milionů korun. Kdy bude D8 průjezdná nad Prackovicemi v plném rozsahu, to zatím není jasné.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*