![Piano atrium](https://www.zitusti.cz/wp-content/uploads/2016/08/Piano-atrium-678x381.jpg)
Ústecké veřejné piano má od konce minulého týdne nové místo. Zájemci, kteří si na něj chtějí zahrát, ho najdou v atriu magistrátu v centru města. Je ve speciální dřevěné bedně, která je otevřena jen v době, kdy již úředníci nejsou ve svých kancelářích.
Autor veřejného piana v Ústí Václav Pištora se na jeho umístěním dohodl s vedením města „Projekt piana se mi velmi líbí, a proto jsem osobně nabídl panu Pištorovi jeho umístění přímo do atria. Atrium je krásný, ale nevyužitý prostor, a piáno by ho mohlo příjemně oživit. Ve vedení města jsme zajistili finance na vybudování přístřešku, a pevně věřím, že dobrý nápad bude plně využíván,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar.
Přístřešek, který piano dostalo, je uzamykatelný, chrání proti dešti, je plně otevírací a obsahuje také sklopnou lavici. Na té mohou hráči sedět. Přístřešek rozšiřuje možnosti umístění piana i pro další roky provozu, končí tak nutnost hledání místa pouze v podchodech nebo uzavřených budovách. „Tento typ přístřešku mají zatím pouze na Náměstí Míru a Jižním Městě v Praze. Kontakt na dřevařskou dílnu jsem dostal přímo od spolku Piana na ulici,“ řekl Pištora. V atriu bude nástroj až do konce října.
Kdy je piano otevřené
PO, ST – 17:00 – 21:00
ÚT, ČT – 15:00 – 21:00
PÁ – 14:30 – 21:00
SO, NE – 9:00 – 21:00
Přidat komentář