Na piano si zahrajete v atriu magistrátu

  •  

Ústecké veřejné piano má od konce minulého týdne nové místo. Zájemci, kteří si na něj chtějí zahrát, ho najdou v atriu magistrátu v centru města. Je ve speciální dřevěné bedně, která je otevřena jen v době, kdy již úředníci nejsou ve svých kancelářích.

Autor veřejného piana v Ústí Václav Pištora se na jeho umístěním dohodl s vedením města „Projekt piana se mi velmi líbí, a proto jsem osobně nabídl panu Pištorovi jeho umístění přímo do atria. Atrium je  krásný, ale nevyužitý prostor, a piáno by ho mohlo příjemně oživit. Ve vedení města jsme zajistili finance na vybudování přístřešku, a pevně věřím, že dobrý nápad bude plně využíván,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar.

Přístřešek, který piano dostalo, je uzamykatelný, chrání proti dešti, je plně otevírací a obsahuje také sklopnou lavici. Na té mohou hráči sedět. Přístřešek rozšiřuje možnosti umístění piana i pro další roky provozu, končí tak nutnost hledání místa pouze v podchodech nebo uzavřených budovách. „Tento typ přístřešku mají zatím pouze na Náměstí Míru a Jižním Městě v Praze. Kontakt na dřevařskou dílnu jsem dostal přímo od spolku Piana na ulici,“ řekl Pištora. V atriu bude nástroj až do konce října.

Kdy je piano otevřené

PO, ST  – 17:00 – 21:00
ÚT, ČT – 15:00 – 21:00
PÁ – 14:30 – 21:00
SO, NE – 9:00 – 21:00

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*