Na Univerzitní festival do Kampusu

  •  

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem zve na tradiční a přesto nový Univerzitní festival, který se koná 6. května v Kampusu UJEP. První část Univerzitního festivalu – Festival vědy a umění – proběhne od 10:00 do 14:00 hodin na náměstí před budovou Centra přírodovědných a technických oborů UJEP. Každá fakulta představí vlastní vědecké či umělecké aktivity na stáncích, které budou rozmístěny po celém náměstíčku. Cenné či objemné přístroje v akci si však bude možné prohlédnout přímo v laboratořích.

Program jednotlivých univerzitních stánků bude velmi pestrý, stejně jak je pestrá skladba místních fakult, od technicky a přírodovědně zaměřených přes humanitně, zdravotnicky a umělecky orientované, až po pedagogickou. Fakulty doplní stánek Vědecké knihovny UJEP. Nebude chybět doprovodný program na instalované stage. Představí univerzitní šermíře, veslařky, efektní pokusy, vystoupení či Biketrail v podání Tomáše Eibla, který bude zároveň dopolední program moderovat. Součástí programu budou také skupinové prohlídky Kampusem UJEP.

Nezbytné odpočinkové chill-out zóny nabídnou v univerzitním Amfiteátru zajímavá propagační videa UJEP a odpoledne pod budovou filozofické fakulty soutěže o ceny.  Návštěvníci si budou moci prozkoumat celý kampus, posedět, a případně i něco slaného, sladkého i smaženého zakousnout  nebo ochutnat namíchané koktejly či dobrou kávu.

Po 14. hodině se celý prostor promění na druhou část Univerzitního festivalu (hudební) – Studentský festival (dříve Studentský Majáles), který připravuje Studentská unie UJEP. Klasický „fesťák“ rozezní kampus až do 22:00 hodin. Na stage vystoupí řada skvělých kapel a interpretů jako The Erelay, Sofian Medjmedj či dokonce hudební skupina ATMO music, moderování se ujal J. K. Sanchez.  Festival pokračuje dále ve formě after párty v restauraci Tyršovka.

Od 14:00 do 21:00 hodin bude pro veřejnost otevřena také univerzitní menza, kde bude možné posedět a občerstvit se. Univerzitní festival je pro všechny příchozí kompletně zdarma.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*