Na ústecké univerzitě bude měsíc čtenářů

Student. Foto: UJEP
  •  

Vědecká knihovna ústecké univerzity se již potřetí v řadě zapojí do celostátní akce Březen – měsíc čtenářů, vyhlášené Svazem knihovníků a informačních pracovníků.

V centru zájmu bude letos opět čtenář a čtení ve všech jeho formách, k čemuž poslouží akce s názvem Týden čtení aneb „Čtení sluší každému“. V termínu od 2. do 6. března bude možné ve studovně číst z knih českých
a světových autorů. Návštěvníci se mohou těšit na úryvky z knih Karla Čapka, Jana Drdy, Boženy Němcové a mnohých dalších.

Budoucí diplomanti jistě ocení seminář Jak psát kvalifikační práce, díky kterému se dozvědí základní informace o psaní vysokoškolských prací. V rámci semináře, který se uskuteční dne 4. března od 13:00 hodin ve VK UJEP, budou seznámeni s problematikou citací, výběru správného tématu či zadávání finální práce do systému STAG.

Díky spolupráci vědecké knihovny s katedrou germanistiky Filozofické fakulty UJEP se v kavárně Resslovka (na rohu kampusu UJEP) uskuteční dne 11. Března v 17:00 h česko-německé autorské čtení Stanislava Struhara.

Neméně zajímavé bude školení citačního manažeru Citace Pro, který slouží pro vytváření, správu a export bibliografických citací. Školení se uskuteční ve dvou termínech 11. března od 10:00 hodin a 25. března od 13:00 hodin v počítačové učebně UJEP.

V průběhu celého měsíce bude možnost se zapojit také do knižního bazaru ve vstupní hale knihovny. Sem je vítán každý, kdo má zájem vyměnit svoji knihu za jinou.

Všechny proběhnou v prostorách Vědecké knihovny UJEP na adrese: Pasteurova 5, 400 96 Ústí nad Labem. Účast na všech akcích je zdarma. Více informací o jednotlivých akcích je možné získat na webových stránkách knihovny www.knihovna.ujep.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*