Na Ústecku se bouralo, mohl za to alkohol

  •  

Během uplynulých tří dnů způsobili opilí řidiči na Ústecku vážné dopravní nehody. V pátek kolem půl osmé ráno došlo na Severní Terase v ulici Sociální péče k dopravní nehodě dvou osobních vozidel.

„Jednatřicetiletá řidička s vozidlem Peugot 206 jela ve směru od Všebořic na centrum města, kdy zastavila na světelné křižovatce na červenou. Třiapadesátiletý řidič s vozidlem Porsche Cayenne jedoucí za ní, na vzniklou situaci nestačil zareagovat a vlivem nepřiměřené rychlosti do stojícího vozidla narazil. Policisté u obou řidičů provedli dechovou zkoušku, která u řidiče vozidla Porsche Cayenne byla pozitivní s výsledkem 1,71 promile. Lékařské vyšetření s odběrem krve odmítl a policistům ani nepředložil řidičský průkaz,“ popisuje nehodu mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Řidič je v současné době podezřelý z trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

K další dopravní nehodě došlo v sobotu kolem třetí hodiny ráno v centru města.

„Jednapadesátiletá řidička vozidla Kia Picanto se rozhodla projet jednosměrnou ulicí Pivovarská, kdy si nevšimla toho, že ulice končí a snažila se projet zúžením u domu. S nárazem do dopravního značení si hlavu nedělala a pokračovala dál do ulice Bratislavská a Winstona Churchilla. V té době kolem projížděla hlídka městské policie, která jí následně zastavila. Řidička při dechové zkoušce nadýchala 2,19 promile. Lékařské vyšetření s odběrem krve odmítla a řidičský průkaz rovněž nepředložila,“ říká mluvčí Veronika Hyšplerová.

K poslední vážné víkendové nehodě došlo v neděli krátce před jednou hodinou v noci na komunikaci za obcí Chuderovec.

„Šestnáctiletý řidič čtyřkolky nezvládl řízení a v mírné pravotočivé zatáčce vyjel mimo komunikaci, kde boční částí narazil do betonového podstavce sloupu telefonního vedení. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a dvou těžkým zraněním jeho stejně starých spolujezdců. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem 1,07 promile. Dalším šetřením bylo zjištěno, že řidič nevlastní žádné řidičské oprávnění,“ dodává policejní mluvčí.

V současné době jsou všechny tyto dopravní nehody v šetření ústeckých dopravních policistů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*